Žižkov.Tv

originál regionál

Žižkovská TV

Jedna z mála věcí, která dle mého názoru chyběla Žižkovu k naplnění svrchovanosti, je vlastní televize. Rozhodli jsme v roce 2004 tento nedostatek odstranit a poskytnout obyvatelům Žižkova přehled o dění v jejich nejbližším okolí a vytvořit tak alternativní doplněk k typickému televiznímu zpravodajství v globalizujícím a neosobním celostátním měřítku. Paradoxně k tomuto účelu používáme jedno z nejglobálnějších prostředí – internet, jenž se v poslední době stává již neodmyslitelnou součástí života každého z nás. Na adrese www.zizkov.tv jsme před sedmi lety zprovoznili první verzi regionálního informačního portálu určeného zejména obyvatelům a příznivcům Žižkova. Zbytku světa chce ZTV nabídnout seznámení a inspiraci naším folklórem, zvyky i každodenním životem a prezentovat společenskou i kulturní úroveň Žižkova za použití všech dostupných technologií.

Program 2011

V roce 2010 navštívila zizkov.tv se svou kamerou masopustní průvod, Aprílový běh pro kuře, akci Barikáda 2010, festivaly Žižkovská smršť a Keep it real na Parukářce, turnaj Ministar s nejmenšími žižkovskými fotbalisty, XII. Drakiádu a mnoho dalších společenských událostí, které jsou pro Žižkov typické a náleží k němu. Tradičně přinášíme pravidelné rozhovory s hráči FK Viktoria Žižkov a hodnocení zápasů v reportážích Martina Mudra. Při domácích utkáních se tak propojujeme se spříbuzněným internetovým Rádiem Žižkov, které z nich vysílá přímé přenosy.

I v příštím roce budeme dokumentovat život originálního a svérázného kusu světa, která nabízí mnoho zážitků v oblasti kultury, sportu, vzdělání i zábavy. Reportáže jsou nyní snadněji přístupné také uživatelům youtube v nejkratším možném čase pro zpracování a zůstávají zde jako kronika naší městské části.

Comments are off for this post