Žižkov.Tv

originál regionál

O Nás

Proč zizkov.tv

Region Žižkov je originální a svérázná část světa, která nabízí mnoho zážitků v oblasti kultury, vzdělání i zábavy. Cílem zizkov.tv je dokumentovat tyto události a zpřístupnit tak alespoň náhled pro ty, kteří se nemohli přímo účastnit. Že se většinou jedná o události, které jsou pod rozlišovací schopností běžných sdělovacích prostředků je téměř jisté. Při natáčení se snažíme nenarušovat probíhající děje – zachycujeme žižkovské události pohledem běžným pro každého jednoho občana, který tyto akce navštívil. Rozhovory natáčíme na veřejných prostranstvích a pokud to technická úroveň záznamu dovoluje, tak publikujeme jejich nejautentičtější verzi.

Zizkov.tv není ovšem pouze o dění na Žižkově – nežijeme přece ve vzduchoprázdnu.

Kdokoliv z Vás se může stát spolutvůrcem, takže se nerozpakujte točit, psát a publikovat na stránkách originální žižkovské televize. Pokud máte zájem, tak se ozvěte na mail pavel.vyborny@zizkov.tv

Děkujeme Městské části Praha 3 za podporu naší činnosti v roce 2010.

Trocha historie …

Jako první viditelný počin ZTV byl v roce 2002 sestříhán jingl No. 1, který byl vytvořen z materiálů pořízených pro soukromý Videoarchiv.

Bylo ale jasné, že množství událostí, které Žižkov nabízí si říká o pravidelné publikování.

Experimentální verze zizkov.tv byla spuštěna v březnu roku 2004 a prochází permanentním vývojem. Jako první jsme publikovali příspěvěk o vyvěšení tibetské vlajky na žižkovské radnici.

V roce 2005 již přinášíme informace o většině zásadních událostí počínaje oslavou Nového roku přes divadelní i hudební počiny v Paláci Akropolis i v kině Aero. Neopomineme důležité regionální události jako Pivobraní, Masopust nebo odhalení Haškova pomníku a slavnostního předvedení žižkovské Hymny při této příležitosti. Naší pozornosti neunikli ani festivaly Jsem spokojenej, Aerokraťas, Euroconnection, Žižkovská smršť nebo Entermultimediale.

Nezastavujeme se však na hranicích Žižkova a přinesli jsme i aktuální informace o manifestacích proti nehoráznému policejnímu zákroku vedenému protizákonně proti účastníkům Czechtechu nebo o módní přehlídce podporující nenásilnou osvětovou akci Trikem proti komunismu.

Starší verze webu měla spoustu dětských chyb jako špatná kvalita, nízké rozlišení, nutnost refreshe pro zobrazení příspěvků, atd… Dalším krokem tedy logicky bylo spuštění vyspělejšího redakčního systému. Toto se stalo na přelomu roků 2006/2007 ve spolupráci s D3d, kterému tímto děkuji za neustálou podporu.

V roce 2009 plánujeme opět technologický  posun našeho webu, který již narazil na hranice své užitelnosti.

Za účelem pozvednutí úrovně žižkovské televize bylo založeno občanské sdružení Regiovize Žižkov o.s.

Příspěvky na jeho činnost můžete posílat na účet 2500039250/2010.

… pokračování příště …

Com I congreso iberoamericano sobre niif https://writemyessay4me.org/ pyme en l nea.
No comments